Gdańskie Juwenalia to tzw. Neptunalia, czyli największa impreza studencka na Pomorzu. Juwenalia w Gdańsku odbędą się 17-28 maja w Kampusie (w pobliżu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego). Wydarzenie każdego roku zapewniaja studentom świetną zabawę.
Co ciekawe, nie ma w Gdańsku zwyczaju symbolicznego wręczania kluczy do miasta studentom przez najwyższe władze w mieście, co jest bardzo popularne w innych studenckich miastach podczas Juwenaliów.

Do atrakcji zalicza się m in. pokazy filmowe, turnieje sportowe itp. Poza tym atrakcją jest także kino pod gwiazdami, koncerty plenerowe, śniadania pod akademikami, kabaretony studenckie, ekoloterie, a nawet wyścigi łóżek szpitalnych oraz szereg innych, równie ciekawych zabaw.
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Targach Pracy i Rozwoju Pedagoga, które odbędą się w sobotę 2 kwietnia 2016 roku w godz. 10.00 – 14.00 w siedzibie Uczelni, przy ul. Biskupiej 24B w Gdańsku.
Dzień Otwarty Politechniki GdańskiejPokaz reakcji chemicznych, pokazowe wykłady z zakresu fizyki i matematyki, wizyty w studiu nagraniowym, ćwiczenia z projektowania architektonicznego, modelowanie jednostek pływających i zadania dla przedsiębiorczych – to tylko nieliczne spośród wielu atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy tegorocznego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej. Zapraszamy 22 marca br. od godz. 9.00. Politechnika OPEN!
gwsh logoSpotkania z pracodawcami, oferty pracy dla nauczycieli, doskonalenie zawodowe, warsztaty – to wszystko czeka na uczestników Targów Pracy i Rozwoju Pedagoga. Na wydarzenie zaprasza Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Wstęp wolny.
4860064557ac8d12e9aaOgólnopolski Konkurs Medi@stery został zainicjowany w celu promowania najwybitniejszych prac absolwentów magisterskich studiów dziennikarskich. Prace można zgłaszać do 30 września 2015 roku.
up logo 160x125Katedra Ekonomiki Leśnictwa, Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapraszają do udziału w konferencji naukowej pt. „Międzysektorowe problemy współpracy w polskim leśnictwie”, która odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 30.09-2.10.2015 r.
wb 0Studenci i doktoranci, których zainteresowania badawcze skupione są wokół szeroko pojętej fizjologii, powinni pojawić się na IX Konferencji Adeptów Fizjologii, która w dniach 15-16 października 2015 r. odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.
wb 0W dniach 08-10 lipca br. na Wydziale Nauk Społecznych UG odbędzie się 6. Międzynarodowa Mikrobiologiczna Konferencja Weiglowska (6th International Weigl Conference on Microbiology).
wb 0Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w Marszu na orientację "Kierunek Bioróżnorodność" realizowanym w ramach zadania "Bioróżnorodność Skarbem Gdańska - cykl zajęć praktycznych" dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańsk.
parp logoDo 15 lipca 2015 r. można przesyłać zgłoszenia w ramach IV edycji konkursu Akademicki Mistrz Innowacji. Konkurs adresowany jest do autorów prac inżynierskich oraz magisterskich, które zostały obronione w okresie od 1 lutego 2013 r. do 10 lipca 2015 r. na ocenę co najmniej dobrą. Pula środków przeznaczonych na nagrody dla autorów najlepszych prac wynosi 11 000 zł.
wch 0W dniach 21-25 września 2015 roku w Gdańsku odbędzie się 58 Ogólnopolski Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Organizatorzy spodziewają się przybycia na to największe wydarzenie polskiej społeczności chemicznej około 1000 uczestników z całej Polski oraz znacznej liczby gości zagranicznych.
logo uniwersytet gdanskiKatedra Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Kaszubski serdecznie zapraszają na ogólnopolską konferencję z cyklu Językowy, literacki oraz kulturowy obraz Pomorza dawniej i dziś, która odbędzie się 4 września 2015 roku w Gdańsku w budynku Wydziału Filologicznego UG przy ul. Wita Stwosza 55.
pg logo kolorAmerican Bureau of Shipping (ABS) po raz drugi w tym roku przyznaje stypendia dla najlepszych studentów Wydziału Oceanotechniki I Okrętownictwa PG.
logo ta 2015Już po raz 21. w Gdańsku odbędą się Targi Akademia. Wśród wystawców znajdą się szkoły wyższe z całej Polski i zagranicy. Uczelnie publiczne i niepubliczne. To świetna okazja dla maturzystów, aby zebrali jak najwięcej informacji potrzebnych do podjęcia decyzji o przyszłych studiach. Wstęp na targi jest bezpłatny.
logo 1GWSHGdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w Targach Pracy i Edukacji GWSH, które odbędą się w sobotę 11 kwietnia 2015 roku w godz. 10.00–14.00 w siedzibie Uczelni przy ul. Biskupiej 24 B w Gdańsku.
3283 - KopiaJeżeli myślisz o zrobieniu kariery w branży IT albo zwyczajnie interesujesz się tym sektorem przyjdź 13 grudnia do Hotelu Mercure na BEZPŁATNE wydarzenie „Kariera IT"! Czekają ciekawe prelekcje, warsztaty, pokazy technologii, konkursy z nagrodami i oczywiście możliwość zapoznania się z aktualnymi i najlepszymi ofertami pracy z województwa pomorskiego.
W dniach 6-12 listopada Stowarzyszenie Studentów BEST (Board of European Students of Technology) organizuje w Gdańsku XX konferencję Presidents' Meeting 2014. Oprócz spotkań prezesów i delegatów organizacji istotnym punktem wydarzenia będą międzynarodowe targi pracy.
politechnika gdaskaAkademicki Klub Politechniki Gdańskiej КWADRATOWA, zaprasza na pierwszy Festiwal Kaszebë Fest, na którym wystąpią zespoły: Bubliczki (uczestnicy programu Must Be The Music), Chëcz (rockowa formacja), Dobroto (ukazują kontrasty między tradycją i nowością) i Fucus (oprócz kaszubskich umiejętnie przemyca irlandzkie, bretońskie i szkockie inspiracje).
Uniwersytet Gdański Wydział Chemii W 2014 roku Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał wyróżniającą akredytację stowarzyszenia European Chemistry Thematic Network potwierdzoną przyznanymi certyfikatami EUROBACHELOR oraz EUROMASTER. Uzyskanie tej elitarnej akredytacji jest równoznaczne z uznaniem najwyższych standardów europejskich w zakresie jakości kształcenia utrzymywanych przez nasz Wydział.
Dziedzictwo Eugeniusza Kwiatkowskiego  w europejskim kontekścieMyśl morska najwybitniejszego z twórców portowej Gdyni oraz perspektywy rozwoju rynku pracy w regionie południowego Bałtyku do roku 2017 będą głównymi wątkami organizowanej 9 października w Gdyni konferencji naukowej pod hasłem: „Dziedzictwo Eugeniusza Kwiatkowskiego. Rynek pracy w zawodach związanych z morzem w krajach południowego Bałtyku. Edukacja i zatrudnienie."