wsaib logoJuż 4 kwietnia na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbędzie się druga edycja Konkursu Krasomówczego. Patronat honorowy nad konkursem objął Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adw. Dariusz Strzelecki, a patronatem merytorycznym zostało wydawnictwo C.H. Beck. Przewidziane są dwa bloki konkursu, w którym udział będą brali studencki oraz uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Konkurs składać się będzie z dwóch bloków – studenckiego oraz uczniowskiego. W pierwszym panelu zmierzą się studenci Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, którzy dziennie lub zaocznie studiują prawo. Panel uczniowski dedykowany jest uczniom gimnazjów i liceów. Uczestnicy konkursu (w liczbie maksymalnie 5 par w każdym panelu) zmierzą się z kazusami z zakresu prawa cywilnego i karnego. Kazusy będą losowane na ok. 1 tydzień przed terminem konkursu. Każdy kazus przygotowany zostanie przez dwie osoby, które wcielą się w rolę odpowiednio powoda/pozwanego lub oskarżyciela posiłkowego/obrońcy w zależności od rodzaju wylosowanej sprawy. Wypowiedź każdego z uczestników nie może trwać więcej niż 15 min z prawem 5-minutowej repliki. Dla studentów prawa będzie to świetna okazja do zaprezentowania nabytek wiedzy w praktyce oraz przede wszystkim – świetna zabawa i możliwość wygrania cennych nagród.

W skład jury wchodzą przedstawiciele WSAiB, ORA Gdańsk, OIRP Gdańsk oraz sądownictwa. Zwycięzcy konkursu tj. osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w każdym panelu otrzymają nagrody pieniężne. Studenci za pierwsze miejsce będą mogli wygrać, 500 zł, za drugie 400 zł, a za ostatnie miejsce na podium przewidziana jest nagroda w wysokości 300 zł. Uczelnia przygotowała również nagrody pieniężne dla uczestników panelu studenckiego.

Jest to kolejno:
  • pierwsze miejsce – 300 zł,
  • drugie miejsce – 200 zł,
  • trzecie miejsce – 100 zł.

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma nagrodę książkową od Wydawnictwa C.H. Beck. Chcesz wziąć udział w konkursie? Zgłoś chęć udziału drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W treści wiadomości należy podać niezbędne dane, tj. imię nazwisko, tryb oraz rok studiów.

Dowiedz się więcej o studiach na WSAiB w Gdyni.