zaZagan Acoustic podsumowuje właśnie pięcioletnią działalności artystyczną, której zwieńczeniem jest album zatytułowany 3:1. W czwartek, 26 stycznia o godz. 20 wystąpi w klubie Kwadratowa.


Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję wysłuchać m.in. autorskich kompozycji, inspirowanych wieloma gatunkami muzycznymi. Zagan Acoustic zaprezentuje m.in. tango, muzykę jazzową i folkową.Możemy liczyć na dużą dawkę instrumentalnej wirtuozerii w różnorodnej stylistyce: od muzyki klezmerskiej, przez swing, bossa nova, minimal music, po melodie z Kabaretu Starszych Panów.

Z ostatnich wydarzeń z udziałem zespołu warto wymienić nagranie płyty z romansami rosyjskimi wspólnie ze śpiewakiem Piotrem Lempą. Przed Bożym Narodzeniem Zagan Acoustic nagrał trzy kolędy w aranżacji Artura Guzy. Płyta ukazała się 21 grudnia 2011 jako dodatek do Dziennika Bałtyckiego. 

Paweł Zagańczyk, akordeonista, lider zespołu wiosną 2011 roku odebrał nagrodę zatytułowaną Pomorska nadzieja artystyczna przyznaną przez marszałka województwa. Statuetkę Gryfa Pomorskiego oraz 10 tys. zł Zagańczykowi przyznano za pracę przy stworzeniu trzeciej edycji Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku oraz cykl koncertów "Akordeon-Kameleon" z Orkiestrą Kameralną Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. Zagańczyk jest laureatem ponad dwudziestu konkursów akordeonowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym, gdzie obecnie pełni funkcje asystenta w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. 

Jako ciekawostkę można dodać, że Zagańczyk występuje na deskach teatru Wybrzeże w spektaklach: Komedia Omyłek, Fado oraz Fatum.

Zespół wystąpi w składzie: Paweł Zagańczyk (akordeon), joachim Łuczak (skrzypce), Jakub Kubala (klarnet), Jarosław Stokowski (kontrabas).

Kulturalna Kwadratowa 
Zagan Acoustic 
26 stycznia 2012, godz. 20; warto przyjść pół godziny wcześniej 
bilety: studenci PG – wstęp
wolny pozostali – 10 zł

Sprzedaż biletów pn.-pt. w godz. 9-15.30 w Bratniaku (budynek AK PG Kwadratowa) w pokoju 211 oraz w kasie klubu pół godziny przed koncertem. Możliwa wcześniejsza rezerwacja biletów: tel. 58 348 61 24, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje na bieżąco: http://www.kwadratowa.plhttp://www.acoustic.zagan.pl/.