phoca_thumb_s_pg-logoWielką przygodą intelektualną mogą być studia na Politechnice Gdańskiej. 21 marca 2011 otwierte zostaną drzwi dla wszystkich ciekawych. Moc inżynierskich atrakcji i ciekawe informatory przygotowano dla młodzieży zainteresowanej studiami na gdańskiej uczelni.

 
Politechnika Open. - Pod takim hasłem odbędą się tegoroczne drzwi otwarte na Pilitechnice Gdańskiej.

Oferta dnia otwartego jest tak zróżnicowana jak 29 kierunków studiów na dziewięciu wydziałach politechniki. Uczelnia zaprasza do studenckich laboratoriów i wspólnych eksperymentów. Sudenci opowiedzą, jak wiele trzeba się uczyć, aby osiągać dobre wyniki. Będzie można ich podpytać o życie towarzyskie na uczelni. Eksperci z Biura Karier Studenckich i Wojewódzkiego Urzędu Pracy wyjaśnią, jakich specjalistów poszukuje rynek pracy, czyli jakie kierunki warto studiować. Możliwe będzie również zbadanie swoich predyspozycji zawodowych, co pomoze w podięciu trafnej decyzjii przy wyborze studiow.
Rektor prof. Henryk Krawczyk, który na Politechnice Gdańskiej zdobywał pierwsze szlify inżynierskie, a dziś zarządza całym gigantycznym organizmem uczelnianym zapewnia, że studia na politechnice wyposażają w wiedzę, doświadczenie pracy w zespole oraz pozwalają opanować języki obce.

– Ciekawość świata i radość życia wystarczą, żeby zwycięsko przechodzić kolejne sesje egzaminacyjne – twierdzi prof. Krawczyk.


Drzwi Gmachu Głównegow zostaną otwarte dla przyszłych studentów o godz. 9-15. W holu na parterze znajdować będzie się punkt informacyjny z ofertą dnia otwartego.

 

Maturzysto! Przyjdź i przekonaj się, czy to prawda, co mówią na mieście!