Interesują Cię kraje Orientu? Pociągają Cię dalekie podróże? Dołącz do studentów Mongolistyki i tybetologii. Dzięki studiom na tym kierunku zyskasz bezcenne doświadczenie, które pozwoli ci połączyć podróżowanie w ukochane miejsca, z realizowaniem wielu ciekawych przedsięwzięć. Na studentów Mongolistyki i tybetologii czekają studia licencjackie oraz magisterskie. Pierwszy etap edukacji akademickiej, trwający trzy lata, otwiera konkurs świadectw dojrzałości. By dostać się na opisywane studia należy wykazać się bardzo dobrymi wynikami z egzaminu maturalnego. Osoby zainteresowane drugim etapem edukacji, mogą kontynuować naukę jeszcze przez dwa lata, uzyskując tytuł magistra. Najbardziej pożądanymi kandydatami na Mongolistykę i tybetologię są: osoby ciekawe świata, dysponujące łatwością nawiązywania kontaktów, chętnie współpracujące z otoczeniem, otwarte na nowe kultury, pełne tolerancji dla wszystkiego, co odmienne.
Jaki jest Iran dziś i jaki był kiedyś? Okazję, aby się przekonać dają studia orientalistyczne na kierunku Iranistyka. Prowadzi je kilka dużych ośrodków uniwersyteckich w Polsce. By zostać studentem Iranistyki należy zdobyć odpowiednią liczbę punktów w konkursie świadectw maturalnych. Wysoko oceniane są zwłaszcza przedmioty humanistyczne, dlatego warto na nie postawić. Całe studia opierają się właściwie na mieszaninie dyscyplin naukowych z dwóch dziedzin: humanistyki i nauk społecznych. Przewijają się one przez wszystkie lata studiów zarówno na pierwszym, jak i na drugim etapie edukacji. Osoby z tytułem licencjata mają możliwość dalszego kształcenia się przez kolejne dwa lata, po których zdobywają tytuł magistra. Studia przygotowują ekspertów znających doskonale problematykę krajów orientalnych, zwłaszcza Iranu, Afganistanu i Tadżykistanu, należących do tego samego kręgu kulturowego. Mieszkańcy tych państw posługują się różnymi odmianami języka irańskiego, z których najbardziej rozpowszechnioną jest język perski, używany przez ponad 75 milionów obywateli naszej planety.
Kierunek Edukator domowy dba nie tylko o bezpieczeństwo dziecka, ale także o jego rozwój. Słuchacz tych studiów uczy się pracy z najmłodszymi dziećmi, by potrafić zadbać o rozwój intelektualny swoich podopiecznych. Obecnie na rynku jest spore zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów małych dzieci: od pierwszych miesięcy życia do sześciu lat. Coraz więcej rodzin chce kształcić dzieci już w wieku niemowlęcym. Rodzice szukają nie tylko niani opiekującej się dzieckiem pod ich nieobecność, ale zarazem osoby, która będzie rozwijać dziecięce talenty.
Intryguje Cię Afryka? Chcesz poznać ten fascynujący kontynent oraz jego mieszkańców? Sposobem jest rozpoczęcie studiów orientalistycznych na kierunku Afrykanistyka. Są ośrodki akademickie w Polsce, które specjalizują się właśnie w tego typu kierunkach. Zanim trafisz na ich ślad, zapoznaj się z najważniejszymi wiadomościami na temat Afrykanistyki. Po pierwsze studiowanie tego kierunku powinno być dla ciebie pasją, a nie udręką. Musisz czuć w sobie Afrykę. Wtedy Czarny Ląd otworzy przed tobą wszystkie tajemnice. Kandydatem na te studia powinna być osoba zainteresowana naukami humanistycznymi i społecznymi. Te dwie dziedziny przewijają się w programie nauczania nieustannie. Oprócz nich w ofercie edukacyjnej znajduje się także przedmioty należące do nauk przyrodniczych. Osoba chętna do studiowania Afrykanistyki musi mieć otwarty umysł, być tolerancyjna i zainteresowana poznawaniem obcych kultur. W procesie rekrutacji liczą się oceny na świadectwie dojrzałości. Im wyższe, tym łatwiej o zdobycie indeksu. Taką samą drogę kwalifikacyjną przebywają osoby z tytułem licencjata, kontynuujące naukę na drugim etapie edukacji akademickiej.
Studia na kierunku Biznes i polityka Indii dają możliwość poznania stosunków UE z Indiami (ich aspekty polityczne, ekonomiczne i prawne), prawa handlowego i gospodarczego Indii oraz systemu finansowego Indii (mechanizmy funkcjonowania systemu finansowego w Indiach i jego wpływu na gospodarkę Indii). Studenci zapoznają się ze strategią przedsiębiorstw międzynarodowych w Azji, poznają zasady bezpieczeństwa w regionie Azji Wschodniej i Azji Południowej. Słuchacze uzyskają wiedzę na temat indyjskiego i międzynarodowego rynku sztuki.