Dzień Otwarty Politechniki GdańskiejPokaz reakcji chemicznych, pokazowe wykłady z zakresu fizyki i matematyki, wizyty w studiu nagraniowym, ćwiczenia z projektowania architektonicznego, modelowanie jednostek pływających i zadania dla przedsiębiorczych – to tylko nieliczne spośród wielu atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy tegorocznego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej. Zapraszamy 22 marca br. od godz. 9.00. Politechnika OPEN!

Na dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym ustawione zostaną stoiska, na których ofertę dydaktyczną prezentować będą poszczególne wydziały PG. Organizatorzy przygotowali ponadto specjalne stanowisko dedykowane rekrutacji na studia oraz stoisko, na którym będzie można podpytać o sprawy związane z akademikami, stypendiami naukowymi i socjalnymi czy też praktykami studenckimi.

Osoby zainteresowane profesjonalnym kształtowaniem swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej będą mogły skorzystać z porad doradcy zawodowego, który na podstawie specjalistycznej ankiety pomoże rozwiać wątpliwości, jaki kierunek studiów wybrać. Na spotkanie zapraszamy do sali 272 w Gmachu Głównym.

Podczas dnia otwartego kandydaci na studia będą mieli także okazję dowiedzieć się, jakie koła i organizacje studenckie działają na Politechnice Gdańskiej. Studenci PG zapraszają bowiem na doroczne Forum Organizacji i Kół Akademickich (hol na parterze – przed biblioteką, trzecie piętro oraz dziedziniec im. Daniela G. Fahrenheita w Gmachu Głównym). Prezentując swoje osiągnięcia młodzi inżynierowie będą przekonywać kandydatów na studia, że na PG można rozwijać się wielodziedzinowo.

Uwaga! Punkt informacyjny imprezy zlokalizowany będzie w Gmachu Głównym, w holu przed biblioteką.