made in azja3. Festiwal Kultury Azjatyckiej Made in Azja na Uniwersytecie Gdańskim jest interdyscyplinarnym projektem, który przy pomocy rozmaitych wydarzeń z dziedziny nauki oraz kultury stara się przybliżyć szerokiej publiczności fenomen i niewątpliwe piękno państw kontynentu azjatyckiego.

Trzecia edycja festiwalu będzie okazją do bliższego poznania kultury i obyczajów Japonii. Wydarzenie obfitować będzie zarówno w ciekawe występy artystyczne oraz pokazy filmowe i teatralne, jak również w liczne prezentacje – w tym japońskich sztuk walki i uzbrojenia samurajskiego.

Ponadto w programie 3 Festiwalu Kultury Azjatyckiej znajdziemy: lekcje języka japońskiego, warsztaty z kaligrafii oraz z zasad tradycyjnych gier japońskich. Będzie także okazja do poznania tajników japońskich gestów i opanowania sztuki origami.

Wiele miejsce organizatorzy poświęcili aspektom filmowym. Kinomaniacy na pewno nie będą czuli się zawiedzeni – w programie znajdzie się zarówno tradycyjne kino „samurajskie", jak i kultowy japoński horror.

Uroczyste otwarcie Festiwalu z gospodarzami wydarzenia, władzami Uniwersytetu Gdańskiego i przedstawicielami Ambasady Japonii uświetni występ gwiazdy festiwalu: Gaia Philharmonic Choir z Tokio, pod dyrekcją Ko Matsushita.

Idąc za tezą, że sztuka jest prawdziwym kluczem do poznawania nowych kultur i ludzi, wierzymy, że Festiwal Made in Azja otworzy drzwi i tym samym pozwoli pogłębić przyjaźń i partnerstwo Polski z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Szczegółowy program: www.madeinazja.pl

Miejsce: Kampus Uniwersytetu Gdańskiego

Wstęp: na wszystkie wydarzenia jest wolny!
program made in azja