Akademia Marynarki WojennejMarzysz o odkryciu największych tajemnic okrętu podwodnego? chcesz manewrować nowoczesnym statkiem na różnych akwenach? Zastanawiasz się w jaki sprzęt wyposażone są polskie służby mundurowe? Prawie dwadzieścia rozmaitych tematów dla dzieci, młodzieży i dorosłych czeka na uczestników tegorocznego Pikniku Naukowego, który zorganizowany zostanie w Akademii Marynarki Wojennej.

Bałtycki Festiwal Nauki jest cykliczną imprezą popularnonaukową. Zasięg oddziaływania tej inicjatywy z roku na rok rośnie. Jak opisać tą interesującą imprezę w jednym zdaniu? To ogromne, na skalę kraju, wydarzenie, które za pomocą edukacji i zabawy stara się upowszechniać naukę, pozwalając ludziom na obcowanie z nią.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zaprezentuje bardzo szeroko swoje dotychczasowe osiągnięcia naukowe, a zwłaszcza ich wykorzystanie w życiu codziennym. Jednocześnie udostępnione zostaną uczelniane laboratoria oraz symulatory, na których na co dzień ćwiczą studenci i kursanci. Szereg zajęć o charakterze praktycznym, ćwiczeń i pokazów, odbędzie się na placu apelowym uczelni, czyli w samym sercu Akademii Marynarki Wojennej. Będzie to doskonała okazja, żeby z bliska przekonać się co to znaczy być strażakiem czy policjantem, a także sprawdzić jak roboty pokonują przeszkody na na podwodnym torze.

To jednak nie koniec listy atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznego pikniku. Wiele tematów będzie bowiem realizowan{jcomments off}ych w laboratoriach oraz symulatorach.

W auli AMW, prezentowane będą natomiast warsztaty emocji dla dzieci i młodzieży. Osoby zainteresowane tematyką morską prezentowane będą mogły skorzystać z symulatorów, w tym mostka nawigacyjnego oraz symulatora siłowni okrętowej. Z kolei tajemnice okrętów podwodnych będzie można zgłębić oglądając jedyny w Polsce okręt podwodny, który stoi na stałym lądzie.

Na piknik zaprasza w czwartek 22 maja, w godz. 9:00 – 15:00. Piknik Naukowy w AMW odbywa się w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.