politechnika gdaskaWe wtorek, 28 maja o godzinie 11.00 Wacław Gudowski z Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie wygłosi wykład pt. „Rozwój energetyki jądrowej jako rozwiązanie dla Polski”. Wykład odbędzie się w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Wacław Gudowski jest profesorem fizyki reaktorów i fizyki neutronowej. W 2006 roku został delegowany z Królewskiego Instytutu Technologii przez Komisję Europejską do Międzynarodowego Centrum Nauki i Techniki w Moskwie w charakterze Zastępcy Dyrektora Wykonawczego zajmującego się problematyką nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia. Jest członkiem Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk Inżynieryjnych.

Gospodarzem spotkania jest Politechnika Gdańska, zaś organizatorem PGE EJ 1 oraz serwis internetowy swiadomieoatomie.pl. Współorganizatorami wykładu prof. Gudowskiego zostali studenci ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP), Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej oraz Międzywydziałowe Koło Naukowe Project Management.

Harmonogram spotkania:
godz. 11.00 Powitanie gości.
godz. 11.10-11.25 Aleksander Grad, prezes PGE EJ 1 ogłosi program współpracy z uczelniami wyższymi.
godz. 11.25-12.25 Rozwój energetyki jądrowej jako rozwiązanie dla Polski, wykład prof. Wacława Gudowskiego.
godz. 11.25-13.00 Dyskusja/pytania.