akademia marynarki1Za 2035 zł wylicytowany został rejs jachtem Akademii Marynarki Wojennej s/y „Admirał Dickman”. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w regatach Tall Ships Races. Licytacja odbywała się w ramach 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczelnia zorganizowała i wzięła udział w wielu przedsięwzięciach w ramach WOŚP. Wszystkie akcje pozwoliły na zebranie kwoty ponad 8400 zł.


W ramach aukcji prowadzonych na rzecz 21. Finału WOŚP Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” (typu Delphia 40) między innymi na jednym z odcinków regat Tall Ships Races. Do wyboru był jeden z odcinków: Gdynia – Arhus – Helsinki – Ryga – Szczecin – Gdynia. Zwycięzca może zabrać osobę towarzyszącą. W czasie rejsu poznają podstawy żeglowania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Zobaczą na czym polegają praktyki żeglarskie studentów. Praca na żaglach, wachta przy sterze, przez parę dni wcielą się w prawdziwych żeglarzy pod czujnym okiem wykładowców uczelni.

Akademia Marynarki Wojennej zagrała dla WOŚP już w czwartek, 10 stycznia, kiedy to w uczelni rozpoczęli kwestowanie jej studenci-wolontariusze. W tym dniu, odbyły się koncerty zespołów „Comise” i „Nobody”, pokaz tańca w wykonaniu zespołu „Jump Style”, a także próba ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnym jedzeniu zupek błyskawicznych.

akademia marynarki2

Natomiast w niedzielę, w czasie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ruszyła cała lawina przygotowanych akcji. AMW dzień rozpoczęła od udziału w imprezach w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”. Tam można było nabyć uczelniane gadżety i wylicytować przedmioty podarowane przez akademię.

Akademia Marynarki Wojennej od wielu lat stara się wspierać różne akcje charytatywne, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.