amwDziś, 9 stycznia, rozpoczęły się licytacje specjalnych aukcji wystawionych przez Akademię Marynarki Wojennej: trzydniowe szkolenie poligonowe oraz rejs jachtem s/y „Admirał Dickman”, w tym udział w regatach Tall Ships Races. Natomiast już jutro w uczelnianej auli (wejście od ulicy Grudzińskiego) ruszy wiele imprez, w tym koncerty zespołów: Jump Style, Comise, Nobody.
Wszyscy którzy przyjdą będą mogli wziąć udział w ustanowieniu rekordu Guinnessa w jedzeniu zupek błyskawicznych. Na koniec około godziny 16:30 AMW zaprasza na oglądanie Jowisza, największej planety w układzie słonecznym. Tylko w ubiegłym roku uczelniane aukcje pomogły dzieciom kwotą ponad 7000 zł, a we wszystkich przedsięwzięciach AMW zebrała ponad 25 000 zł.

W czwartek całość rozpocznie się o godz. 11:00 koncertem zespołu „Jump Style”, który był półfinalistą edycji konkursu „Mam talent”. Następnie przeprowadzony zostanie wykład przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dotyczący bezpiecznego poruszania się po lodzie, a także sytuacji kryzysowych, w których można się znaleźć w związku z pęknięciem pokrywy. Później przewidziany jest występ chóru Akademii Marynarki Wojennej i zespołu „Comise”. Kolejnym przedsięwzięciem będzie próba ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnym jedzeniu zupek błyskawicznych. Wszyscy, którzy będą obecni zostaną poproszeni o wzięcie udziału, im więcej osób jednocześnie zje zupkę tym rekord będzie wyższy. Następnie znowu coś dla ducha, czyli występ zespołu „Nobody”. Na koniec już około godziny 16:30 uczelnia zaprasza wszystkich na parking, gdzie przez teleskop będzie można obserwować planetę Jowisz, która jest największą w Ukłądzie Słonecznym, a jednocześnie trzecim najjaśniejszym ciałem niebieskim na naszym niebie. 

Aukcje internetowe:

1. Szkolenie poligonowe
Budowa tratwy i przeprawa nią przez jezioro, transport materiałów, marsze na azymut – tak będzie wyglądało szkolenie poligonowe I rocznika podchorążych. Na trzy dni tego szkolenia Akademia Marynarki Wojennej zapraszamy śmiałków, którzy chcą się sprawdzić podczas pracy w grupie, a także nabyć umiejętności dowodzenia i kierowania ludźmi podczas dużego wysiłku fizycznego i psychicznego. Zgrupowanie odbędzie się w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy. Racjonalnie oraz szybko myśleć w sytuacjach stresujących to istotna wiedza w późniejszej służbie wojskowej. Służba na okrętach MW niesie za sobą wiele wyzwań i wymaga dużych umiejętności, w tym właśnie pracy w zespole, a także dowodzenia ludźmi, często w ekstremalnie innych i ciężkich sytuacjach. Całość szkolenia zabezpieczać będzie kadra Studium Ogólnowojskowego. Aukcje prowadzone są na portalu allegro.pl, można je znaleźć tutaj:

Aukcja nr 1 - http://aukcje.wosp.org.pl/szkolenie-poligonowe-leadership-i741437

Aukcja nr 2 - http://aukcje.wosp.org.pl/szkolenie-poligonowe-leadership-i741459


Osoby, które chcą uczestniczyć w szkoleniu „Leadership” powinny mieć:
- ukończone 18 lat; 
- zaświadczenie lekarskie o przydatności do zajęć poligonowych; 
- ubezpieczenie NW na czas uczestnictwa w szkoleniu.

2. Rejs z Akademią Marynarki Wojennej
Akademia Marynarki Wojennej zaoferowała rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” (typu Delphia 40) na jednym z odcinków regat Tall Ships Races lub na odcinkach do startu lub z mety do Gdyni. Reasumując do wyboru jest: Gdynia – Arhus – Helsinki – Ryga – Szczecin – Gdynia, w sumie 5 odcinków. Zwycięzca może zabrać osobę towarzyszącą. W czasie rejsu poznają podstawy żeglowania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Zobaczą na czym polegają praktyki żeglarskie studentów. Praca na żaglach, wachta przy sterze, przez parę dni wcielą się w prawdziwych żeglarzy pod czujnym okiem wykładowców uczelni. 

Zwycięzca aukcji musi spełnić następujące warunki:
- ukończone 18 lat; 
- zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do odbycia takiego rejsu; 
- ubezpieczenie NW na rejs
- zwycięzca musi sam dotrzeć do miejsca początkowego odcinka, a z końcowego sama wrócić.

Osoba towarzysząca zwycięzcy aukcji musi spełnić następujące warunki:
- ukończone 16 lat; 
- zaświadczenie lekarskie o zdolności i braku przeciwwskazań do odbycia takiego rejsu; 
- ubezpieczenie NW na rejs
- osoba towarzysząca musi sama dotrzeć do miejsca początkowego odcinka, a z końcowego sama wrócić.

Aukcja prowadzona jest na portalu allegro.pl i można ją znaleźć tutaj:
http://aukcje.wosp.org.pl/udzial-w-regatach-tall-ships-races-z-akademia-mw-i741259

Akademia Marynarki Wojennej co roku czynnie włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczelnia będzie brała również udział w imprezach organizowanych w Klubie Marynarki Wojennej „Riviera” i w Teatrze Miejskim w Gdyni. W „Rivierze” będzie dostępne stoisko AMW, na którym do nabycia będą gadżety uczelniane. Cały dochód zostanie oczywiście przeznaczony na WOŚP. Natomiast w Teatrze Miejskim uczelnia będzie brała udział w licytacji prowadzonej przez Prezydenta Gdyni. Natomiast studenci wojskowi i cywilni będą kwestować jako wolontariusze w całym Trójmieście.