phoca thumb s pg-logo42 najlepsze prace dyplomowe obronione w minionym roku akademickim na Wydziale Architektury obejrzeć będzie można podczas dorocznej wystawy Dyplom Roku. Na wernisaż zapraszamy dzisiaj o godz. 11.00 na dziedziniec północny w Gmachu Głównym PG. Wystawa czynna będzie do 18 lutego w godz. 10.00­–15.00. Wstęp wolny! 
 
Eko dom pływający, Hala maszyn, Transformacja portu Marina Hel, Centrum doktoranckie Politechniki Gdańskiej czy też Adaptacja kościoła w Gnojewie na cele muzealne... Jak widać tematyka prac dyplomowych młodych architektów jest tak zróżnicowana, jak profile kształcenia katedr wydziałowych. Ekspozycja jest okazją, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej poprzez architekturę użyteczności publicznej, aż po interesujące założenia urbanistyczne.
 
Podczas oficjalnego otwarcia wystawy można poznać autorów najlepszych prac dyplomowych. Będą to między innymi prace pretendujące do dorocznej nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich „Dyplom Roku czy też do nagród prezydentów miast Gdańska, Sopotu i Gdyni. Będzie też nagroda specjalna – dziekan Wydziału Architektury wręczy statuetkę „Dyplom Roku”. Figurka zostanie wręczona po raz trzeci.
 
Wystawa „Dyplom Roku” organizowana jest w ramach cyklu Politechnika Otwarta. Zapraszamy w dniach 13-18 lutego na dziedziniec północny!