plakat ciapkowo 1000x1403Studenci Akademii Marynarki Wojennej wraz zaproszonymi gośćmi zagrają w koncercie charytatywnym. Będą zbierane fundusze oraz wszelkiego rodzaju karmy, puszki, ręczniki, czy też koce dla zwierząt w „Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni – Ciapkowo”. Koncert odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia, w Auli Akademii Marynarki Wojennej i rozpocznie o godz. 16:00. Gwiazdą koncertu będzie „Jacek Siciarek i przyjaciele”, wystąpi chór AMW, zagrają również „C4030” i „Kiev Office”. Zapraszamy na dobrą muzykę w szerokim spektrum od jazzu, poprzez rock, po muzykę chóralną.


Wejście na koncert do Auli AMW od strony ulicy Grudzińskiego. Wstęp wolny! Koncert rozpocznie się o godz. 16:00 i przewidziany jest do około godz. 19:00

W czasie koncertu studenci Akademii Marynarki Wojennej jako wolontariusze  będą kwestować na rzecz „Ciapkowa”. Każdy dar jest dobrowolny i wcale nie musi być pieniężny. Można przynieść puszkę z jedzeniem, paczkę karmy lub cokolwiek innego przydatnego dla zwierząt w schronisku. Mile widziane koce, ręczniki, prześcieradła, często w domu już uważane za zużyte, a zwierzętom, w zwłaszcza w okresie zimy, bardzo pomogą. Jednakże nie jest to w żaden sposób wymagane do tego, aby wziąć udział w koncercie. 

Posłuchać będzie można charakterystycznego „ciemnego” barytonu Jacka Siciarka, który jako jeden z nielicznych w kraju wykonawców potrafi z równym powodzeniem wykonywać utwory jazzowe, bluesowe jak i rock and rolla w wielu jego odmianach. To artysta z wieloma sukcesami, z których wymienić należy: Główną nagrodę Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu, drugie miejsce na Pomorskiej Jesieni Jazzowej, udział w festiwalu Mieżdunarodnaja Niediela Dżaza w Nowosybirsku, oraz nagrody na festiwalach bluesowych na terenie całego kraju (Blues nad Bobrem, Bluesada, Rawa Blues) zdobyte przez dowodzony przez niego zespół Dzień dobry. Nazwisko Jacka pojawia się również w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum w czołówce najlepszych polskich wokalistów jazzowych.

Natomiast chór Akademii Marynarki Wojennej stanowią zarówno studenci wojskowi, jak i cywilni. Powstał trochę ponad rok temu, pod koniec 2010 roku. Uświetnia uczelniane uroczystości, mimo krótkiego czasu istnienia zdążył już zaśpiewać dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku śpiewał również podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ich repertuarze znajdują się utwory patriotyczne, kościelne i szanty.

Z kolei Kiev Office to gdyńskie trio założone w 2007 roku przez multiinstrumentalistę Michała Gorana Miegonia. Skład uzupełnia basistka/wokalistka Joanna Kucharska oraz perkusista Krzysztof Wroński. Styl grupy ewoluował od surowego garażowego rocka w stronę bogatszych i bardziej eksperymentalnych brzmień. Dzięki swym nagraniom, jak i żywiołowym koncertom, zespół szybko zasłużył według prasy, opiniotwórczych portali internetowych i publiki na opinię jednego z najbardziej obiecujących i najciekawszych polskich zespołów gitarowych. Grupa to lokalni patrioci, w tekstach Miegonia przewijają się zarówno takie miejsca jak dzielnica Działki Leśne, torpedownia w Babich Dołach, czy też Solarisy i Ikarusy sunące ul. Morską, jak i wymieniane są metody niestereotypowej walki z problemami codzienności i gnuśnością. Grupa zagrała dotychczas około 150 koncertów, występowała na największych festiwalach w kraju i zagranicą: między innymi: Jarocin, Heineken Opener Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar.

C4030 - zespół powstał w 2008 roku, funkcjonujący w obecnym czteroosobowym składzie od początku roku 2011. Ich muzyka nie poddaje się prostym klasyfikacjom. Konsekwentna podróż w poprzek muzycznych trendów czyni z nich grupę wartą uwagi. Łączą Jazz z tradycyjną muzyką europejską, klezmerskimi rytmami i rock’n’rollem. W czerwcu 2011 wydali swój pierwszy promo album. Są laureatami przeglądu Musical Youth II oraz konkursu „Miłosza Portret Wielokrotny”. Singiel kwartetu pt. „Wiśnie” był prezentowany między innymi na antenie III Programu Polskiego Radia. Mają na koncie wiele gorąco przyjmowanych występów w kraju i zagranicą (np. WesterPop Festival w Holenderskim mieście Delf, BigBit Feta w Szczytnie). Skład: Karol Bambo Rapel – gitara solowa; Piotr Hopcia – gitara basowa; Piotr Nabrdalik – wokal, gitara rytmiczna Michał Peschke – Perkusja i instrumenty perkusyjne Pod koniec 2011 roku Akademia Marynarki Wojennej zorganizowała wspólnie z Fundacją DKMS akcję poszukiwania dawców szpiku kostnego, co pozwoliło zarejestrować ponad 200 potencjalnych dawców. Potem studenci stworzyli „Kufer Świętego Mikołaja” i zbierali dary dla dzieci z domu dziecka i hospicjum. Trzy dni rozwożono artykuły chemiczne, ubrania dla dzieci i dorosłych, słodycze, zabawki, gry i książki. W tym roku uczelnia wzięła także udział w XX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Różnego rodzaju przedsięwzięcia, w tym zorganizowanie licytacji, pozwoliły wspomóc dzieci kwotą 25 tysięcy złotych. Akademia Marynarki Wojennej, a zwłaszcza studenci, od wielu lat biorą udział i organizują różne akcje, jak kilkanaście dni temu pomoc dla szkoły w Wytownej.