phoca thumb s dzieci1
Twórcze zabawy, warsztaty rozwojowe, pokazy, porady i konsultacje – pierwsza sobota stycznia może upłynąć „Razem z dzieckiem”. To hasło przewodnie imprezy rodzinnej, którą dla mieszkańców Trójmiasta organizują sopocki wydział SWPS i Urząd Miasta Sopotu.

Wydarzenie otworzy spotkanie z supernianią Dorotą Zawadzką, która opowie o wspólnym spędzaniu czasu z dziećmi. Następnie rodzice razem ze swoimi pociechami wezmą udział zabawach logopedycznych, karnawałowych harcach i detektywistycznych łamigłówkach. Podczas warsztatów dowiedzą się, jak uchronić dzieci przed wpływem reklam, jak je odżywiać i kształtować ich nawyki żywieniowe. Spotkają się z psychologami, pedagogami, animatorami i specjalistami chorób dzieci, w tym z przedstawicielami Sopockiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Centrum Zabaw Twórczych „Edward”, Stowarzyszenia ProMama czy Akademii Rozwoju Rodziny „Pozytywka”.

– Do współpracy zaprosiliśmy kilkunastu partnerów zajmujących się na co dzień pracą z rodzicami i dziećmi. Program został tak przygotowany, aby każdy uczestnik niezależnie od wieku mógł miło i efektywnie spędzić czas – mówi Dorota Piekarska z sopockiego wydziału SWPS, organizatorka wydarzenia.

Impreza „Razem z dzieckiem” odbędzie w sobotę 7 stycznia w godz. 10-15.00 w sopockim wydziale SWPS przy ul. Polnej 16/20. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest organizowane przez sopocki wydział SWPS i Urząd Miasta Sopotu. Partnerzy projektu: RoboCAMP, Stowarzyszenie „Dziecko bez Reklamy”, Akademia Rozwoju Rodziny „Pozytywka”, GWP, Centrum Zabaw Twórczych „Edward”, Galeria Malucha, Stowarzyszenie ProMama, Wydawnictwo „Eneduerabe”, Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna w Sopocie, Domino, Instytut Żywienia i Rozwoju Eligo, Ale-Ciacho.pl, Koło Naukowe „Integra”, Joga śmiechu, Loopy’s World.

Program wydarzenia