pg-logoDo 30 listopada można przesyłać zgłoszenia do konkursu na nazwę dla interaktywnej ekspozycji, poświęconej zjawisku "ruchu". Wystawę będzie można oglądać w Centrum Helwelianum, które wraz z Politechniką Gdańską zdecydowało się na ogłoszenie niniejszego konkursu.

Wybrane propozycje tytułów nadesłane przez studentów i kadrę dydaktyczną Politechniki Gdańskiej na adres ruch@hewelianum poddane zostaną głosowaniu internautów. Od 1 do 15 grudnia każdy będzie mógł wypełnić ankietę na stronie internetowej uczelki i oddać głos na swojego faworyta.

 

Jak podaje PAP, ekspozycja ma prowokować zwiedzających do aktywnego odkrywania wiedzy zgodnie z zasadą, że najlepsze efekty przynosi uczenie się poprzez samodzielne doświadczenie. Prawdopodobnie będzie można ją oglądać już od przyszłego roku akademickiego.

 

Na wystawie zostanie zaprezentowanych blisko 50 stanowisk rozmieszczonych pogrupowanych wokół zagadnień takich jak: kinematyka i dynamika ruchu prostego i złożonego; ruch wody i w wodzie; ruch gazów i w gazach; ruch w skali kosmosu i w skali Ziemi; ruch w mechanice; ruch zdalnie kierowany i automatyczny; ruch w biologii i biochemii; ruch chaotyczny w ujęciu termodynamiki; zarządzanie ruchem.

 

Ekspozycja, skierowana głównie do studentów, będzie wykorzystywana jako laboratorium dydaktyczne dla pomorskich szkół wyższych, w tym kierunków technicznych, ścisłych i przyrodniczych. Zostanie włączona również do oferty edukacyjnej Centrum Hewelianum, aby zwiększyć zainteresowanie naukami technicznymi i nowoczesnymi technologiami wśród młodzieży, która nie dokonała jeszcze wyboru kierunku studiów.