phoca thumb s pg-logoW ostatni dzień sierpnia, grupa siedmiorga studentów trzeciego roku nanotechnologii na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG, wyrusza na jedenastodniową wycieczkę badawczo-naukową do Niemiec. Studenci mają odwiedzić instytucje oraz firmy zajmujące się fizyką, a w szczególności nanotechnologią w Berlinie, Monachium i Karlsruhe.

 

W Karlsruhe studenci mają zwiedzić m. in. Instytut Technologii (KIT), Instytuty Optyki Kwantowej oraz Fizyki Plazmy Maxa Plancka, Niemieckie Centrum Lotów Kosmicznych oraz Deutsches Museum.

      - Chcemy na własne oczy zobaczyć to, o czym do tej pory mogliśmy jedynie przeczytać w artykułach – mówi Piotr Mieczkowski. – Będziemy mogli obcować z aparaturą, którą do tej pory widywaliśmy tylko na zdjęciach, będziemy mogli zobaczyć ją w rzeczywistości i dowiedzieć się o jej działaniu od osób, pracujących przy niej na co dzień.

 

Sami studenci uważają, iż taki wyjazd jest dla nich niezwykłą szansą, gdyż daje im możliwość zdobycia nowego doświadczenia, ale także daje szansę zapoznania się ze sprzętem, poznania oraz oswojenia się z nowoczesną aparaturą, która w niedalekiej przyszłości ma pojawić się w Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej. Centrum Nanotechnologii zostanie otwarte w przyszłym roku.

Wyjazd studentów do Niemiec możliwy jest dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz uczelni oraz władz wydziału. Łączny koszt wyprawy to ok. 17 zł.