phoca_thumb_s_pg-logoPrzyłączamy się do akcji uwalniania książek. Od 9 czerwca w pięciu punktach na Politechnice Gdańskiej staną specjalnie oznakowane regały z beletrystyką na wymianę. Akcja jest rozwojowa i wkrótce literatura piękna będzie krążyła po całej uczelni.

Każdy może się przyłączyć do światowej akcji bookcrossing. Wystarczy przynieść przeczytaną książkę, którą chciałbyś polecić innym, w zamian wziąć z półki tytuł, który Ciebie interesuje. Przy każdym regale będzie można pobrać etykietkę na książkę, którą zamierzasz puścić w obieg.

– Na początek mamy do zaproponowania 100 tytułów – mówi Bożena Hakuć, dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Gdańskiej. – Liczę na to, że społeczność akademicka uwolni setki, a może nawet tysiące książek i że wszyscy polubią uwalnianie książek.
Wiemy, że pracownicy i studenci Politechniki Gdańskiej oprócz literatury fachowej czytają również literaturę piękną. 9 czerwca uruchomionych zostanie pięć punktów wymiany. – Wkrótce akcja obejmie całą uczelnię oraz domy studenckie – zapewnia pani dyrektor.

Zapraszamy przez cały okres wakacyjny, a potem ponownie od nowego roku akademickiego. Nie zamykamy akcji w murach uczelni. Mile widziani będą czytający mieszkańcy Trójmiasta i turyści.
Bookcrossing na Politechnice Gdańskiej organizuje Biblioteka Główna przy wsparciu Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej.

Politechniczne punkty wymiany
czytelnia Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
nowy budynek ETI, parter, na prawo od wejścia

czytelnia Wydziału Elektrotechniki i Automatyki
ul. Sobieskiego 7, I piętro, pokój 109

czytelnia Wydziału Zarządzania i Ekonomii
ul. Traugutta 79, IV piętro, pokój 415

hol Biblioteki Głównej
Gmach Główny PG, ul. Narutowicza 11/12
parter, pokój 100

Bratniak, biuro Samorządu Studentów PG
ul. Siedlicka 1, pokój 216

Pamiętajcie o przyklejeniu etykietek do oddawanych książek.


Co to jest bookcrossing
Cześć, jestem uwolnioną książką, jeśli chcesz, weź mnie ze sobą – w zamian zostaw inną.

Bookcrossing dosłownie oznacza krążąca książka lub książka w podróży. Idea społecznej akcji popularyzacji czytelnictwa zrodziła się 10 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych – parkach, pociągach, pubach, sklepach, kawiarniach, galeriach i innych specjalnie przygotowanych regałach i półkach, tak, by znalazca mógł je przeczytać, a potem przekazać dalej.
Bookcrosserzy są przekonani, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, chcą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Przyłącz się do nas! Uwolnij swoje książki!