phoca_thumb_s_pg-logoProfesjonalne, przemyślane i śmiałe. Takie są projekty dyplomowe świeżo upieczonych architektów. Na dorocznej wystawie prezentującej najlepsze prace magisterskie, obronione na Wydziale Architektury PG w minionym roku, zobaczyć będzie można m.in. wizję Brodway parku w Nowym Yorku, Centrum kultury i techniki morskiej w Szczecinie, interesujące spojrzenie na węzeł integracyjny w Gdyni Karwiny czy też koncepcję nowej dzielnicy Gdańska łączącej stare miasto z nowym.


Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 3 lutego o godz. 11.00 na Dziedzińcu Północnym.

Ekspozycja czynna będzie do 10 lutego, w godz. 10.00–15.00. Wstęp wolny.


Celem wystawy jest prezentacja prac dyplomowych wykonanych na naszym wydziale w 2010 roku, spośród których wybrane zostaną prace pretendujące do nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich DYPLOM ROKU, do nagród Towarzystwa Urbanistów Polskich, stowarzyszeń zawodowych oraz do nagród Prezydentów Miast Gdańska, Gdyni i Sopotu – mówi dr hab. inż. arch. Antoni Taraszkiewicz, dziekan Wydziału Architektury.


Autorów najlepszych opracowań poznamy podczas uroczystego wernisażu. Wówczas też dziekan wręczy specjalną nagrodę – statuetkę Dyplom Roku. Statuetka zostanie wręczona po raz drugi. Co ciekawe, figurkę zaprojektował Marcin Szneider, student Wydziału Architektury.


Tematyka prac dyplomowych młodych architektów jest tak zróżnicowana, jak profile kształcenia katedr wydziałowych.  Będzie więc okazja, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej poprzez architekturę użyteczności publicznej, aż po ciekawe założenia urbanistyczne.
Projekty prezentowane na wystawie wybrali przedstawiciele poszczególnych katedr architektonicznych, proporcjonalnie do liczby obronionych w nich prac.