phoca_thumb_s_pg-logoSterowanie za pomocą myśli, turnieje robotów Roboxy 2010 oraz Robo3DVision, rzecz o groźnym obliczu wody, czyli eksperymentalna powódź w mieście oraz „Chemiczne czary mary.... i Harry!” – program Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej liczy 171 pozycji w formie laboratoriów, warsztatów, mini-wykładów i wystaw. Festiwal na PG potrwa cztery dni, od 27 do 30 maja 2010. Zapraszamy dorosłych i dzieciaki w każdym wieku – od przedszkola do matury!

To już ósmy Bałtycki Festiwal Nauki na naszej uczelni i kolejna okazja, by zaprzyjaźnić się z naukami technicznymi, ścisłymi i przyrodniczymi w bezbolesny, ciekawy i radosny sposób. Prezentacje zróżnicowane są pod względem trudności, niektóre przygotowano z myślą o najmłodszych, inne kierowane są do gimnazjalistów, licealistów oraz dorosłych.
Propozycje festiwalowe są niebanalne. Organizatorzy podkreślają, że wielki naukowy piknik to niepowtarzalna szansa, by samemu dotknąć, powąchać, sprawdzić...

Poza warsztatami i wykładami, uczestnicy festiwalu będą mogli spróbować swoich sił w wielu, także nietypowych konkursach. Interesująco zapowiada się turniej pod hasłem: Jadalna nawierzchnia. Zadaniem rywalizujących ze sobą dziesięciu trzyosobowych drużyn będzie zbudowanie nawierzchni drogowej z produktów spożywczych. Uwaga! Istotne będą nie tylko walory techniczne i ekonomiczne, ale również estetyczne oraz smakowe. Konkurs zaplanowano na 27 i 28 maja, w godz. 10.00–16.00 w holu budynku Hydro.

Szykuje się też nie lada gratka dla miłośników terenówek. Katedra Pojazdów i Maszyn Roboczych Wydziału Mechanicznego oraz firma Trasek Off-Road zapraszają na pokaz samochodów osobowych: Mitsubishi Pajero, Toyota Land Crusier Coval Racing, Suzuki Jimny Evo Cuby oraz ciężarówki Man Kat. Prezentacja odbędzie się 28 maja, w godz. 10.00–15.00. Będzie więc okazja by zasiąść za kierownicą wymarzonej terenówki albo porozmawiać ze specjalistami, którzy na co dzień trudnią się przebudową samochodów.

To tylko wyimki z programu wszak Politechnicy przygotowali niemal dwieście propozycji. A te są tak różnorodne i zaskakujące, jak dziedziny nauki wykładane na dziewięciu wydziałach Politechniki Gdańskiej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegółowy rozkład imprez wraz z opisem (tematyka, grupa docelowa oraz liczba miejsc) dostępny jest na stronie internetowej: www.festiwal.pg.gda.pl

Uwaga! Podczas festiwalu funkcjonować będzie specjalna informacja: granatowo-żółty namiot tuż za bramą główną Politechniki Gdańskiej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->