phoca_thumb_s_pg-logoOdnawialne źródła energii – jak można je wykorzystać w życiu pojedynczego człowieka, a na ile mogą być przydatne w przemyśle? Na piątych Gdańskich Spotkaniach z Energią Odnawialną wystąpi osiem firm i dwie instytucje badawcze. Zapraszamy w poniedziałek, 10 maja od godz. 10 na Politechnikę Gdańską. Wstęp wolny.

Na spotkania mogą się czuć zaproszeni nie tylko eksperci z branży, ale także wszyscy zainteresowani tematyką odnawialnych źródeł energii. Dowiemy się, ile kosztuje montaż baterii słonecznych, komu opłaci się zakup pompy cieplnej, jaka jest przyszłość pojazdów zasilanych metanem i czy pomorskie to najlepszy obszar dla wiatraków.

Wydarzeniem szczególnie uroczystym dla Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej będzie otwarcie tego dnia nowego stanowiska laboratoryjnego.

– W pełni autonomiczna instalacja solarna do grzania ciepłej wody użytkowej jest nowinką na rynku kolektorów słonecznych – tłumaczy Maciej Klein, student II roku fizyki zaangażowany w organizację imprezy. – Cały układ jest sterowany i zasilany baterią słoneczną. System jest w pełni opomiarowany, a wyniki będzie można oglądać na bieżąco za pośrednictwem sieci Internet.

Stanowisko powstało dzięki firmie Solver z Katowic, która dostarczyła wyposażenie. Warto wspomnieć, że gdańskie laboratorium będzie pierwszym tego typu miejscem w Polsce, gdzie można badać taki układ w rzeczywistych warunkach pracy.

V Gdańskie Spotkania z Energią Odnawialną zorganizowały Koło Naukowe Studentów Fizyki i Międzywydziałowe Koło Naukowe Project Management. W tym roku impreza ma charakter mini-targów, na które zapraszamy do Dziedzińca Północnego. Równolegle w sali 121 Gmachu Głównego odbywać się będą seminaria i wykłady. Dokładny program można znaleźć na http://energia.pg.gda.pl/ Patronem generalnym imprezy jest ENERGA.

GSEO organizowane są we współpracy z Międzynarodowym Spotkaniem Klastrów Ekoenergetycznych oraz seminarium Biogazownie dla Pomorza, które odbywają się w dniach 10-12 maja 2010 roku w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk przy ul. Fiszera 14
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->