Ochrona, promocja, gospodarowanie składają się wszystkie rzeczowe ślady działalności ludzkiej oraz zmieniony krajobraz. Gospodarowanie nimi musi się odbywać w oparciu o fachową wiedzę i profesjonalizm, ponieważ są nieodnawialnymi zasobami kulturowymi. Student w trakcie studiów zdobywa wiedzę dotyczącą różnorodnych wytworów kultury materialnej człowieka. W szczególności podstawową wiedzę z zakresu historii architektury i sztuki europejskiej oraz polskiej. Zna dzieje ochrony i gospodarowania dziedzictwem kultury materialnej w Europie i w Polsce.

W trakcie studiów:

Uczy się stosować metody warsztatu właściwe dla nauk humanistycznych, w tym z zakresu zabytkoznawstwa. Uczy się rozpoznać w terenie różnorodne obiekty historyczne o walorach turystycznych. Student będzie dobrze zorientowany w zakresie geografii turystycznej świata, znane mu będą cechy regionów geograficznych oraz wartości kulturowe stanowiące główne elementy oferty turystycznej. 
 
Po studiach: 
Absolwent kończąc studia będzie przygotowany do pracy w strukturach samorządowych i pozarządowych zajmujących się gospodarowaniem dziedzictwem kulturowym. Znajdą również zatrudnienie w: 
- biurach podróży, 
- muzeach, 
- galeriach sztuki, 
- izbach pamięci, 
- domach aukcyjnych, 
- ośrodkach kultury.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->