Intryguje Cię Afryka? Chcesz poznać ten fascynujący kontynent oraz jego mieszkańców? Sposobem jest rozpoczęcie studiów orientalistycznych na kierunku Afrykanistyka. Są ośrodki akademickie w Polsce, które specjalizują się właśnie w tego typu kierunkach. Zanim trafisz na ich ślad, zapoznaj się z najważniejszymi wiadomościami na temat Afrykanistyki. Po pierwsze studiowanie tego kierunku powinno być dla ciebie pasją, a nie udręką. Musisz czuć w sobie Afrykę. Wtedy Czarny Ląd otworzy przed tobą wszystkie tajemnice. Kandydatem na te studia powinna być osoba zainteresowana naukami humanistycznymi i społecznymi. Te dwie dziedziny przewijają się w programie nauczania nieustannie. Oprócz nich w ofercie edukacyjnej znajduje się także przedmioty należące do nauk przyrodniczych. Osoba chętna do studiowania Afrykanistyki musi mieć otwarty umysł, być tolerancyjna i zainteresowana poznawaniem obcych kultur. W procesie rekrutacji liczą się oceny na świadectwie dojrzałości. Im wyższe, tym łatwiej o zdobycie indeksu. Taką samą drogę kwalifikacyjną przebywają osoby z tytułem licencjata, kontynuujące naukę na drugim etapie edukacji akademickiej.
W trakcie studiów:
Studentom Afrykanistyki oferuje się bardzo zróżnicowany program dydaktyczny. Muszą oni opanować historię całego kontynentu oraz poszczególnych państw. Utrwala to świadomość o znaczeniu Afryki w dziejach świata, jako miejscu narodzin najstarszych cywilizacji ludzkich. Pozwala też dostrzec rolę, jaką wywarła na losy licznych krajów, eksplorujących jej wnętrze. Do pozostałych  wymagań należą: opanowanie wiadomości o literaturze i piśmiennictwie wybranych regionów Afryki; zdobycie szczegółowej wiedzy na temat jej filozofii, religii, sztuki, estetyki, itp.; zgromadzenie danych dotyczących zagadnień społeczno ? kulturowych, w tym przede wszystkim w zakresie środowiska naturalnego, sytuacji etnicznej, demograficznej i politycznej; przyswojenie gramatyki języków afrykańskich, (głównie suahili i amharskiego, którymi posługuje się znaczna część mieszkańców kontynentu) lub języka arabskiego.
 
Po studiach:
Absolwenci Afrykanistyki spełniają się w mediach i polityce, pracując w roli doradców i ekspertów w wybranej dziedzinie, związanej z kontynentem afrykańskim. Spokojnie poradzą sobie także w różnych instytucjach kulturalnych, propagując wiedzę na temat Afryki, na przykład za pomocą rozmaitych wystaw, prelekcji, spotkań z podróżnikami, itp. Osoby po Afrykanistyce znajdą również zatrudnienie w wydawnictwach. Będą uczestniczyć w wydawaniu książek poświęconych Afryce. Duże możliwości rozwoju czekają także w branży turystycznej. Przyszli znawcy Afryki będą mogli podjąć współpracę z agencjami turystycznymi z Polski i z zagranicy. Jak widać ścieżka kariery zawodowej wygląda bardzo imponująco. Afrykaniści na pewno znajdą pracę, gdyż istnieje zapotrzebowanie na doskonale wyedukowanych miłośników Czarnego Lądu.
{eduquery id=721|citydetection=Y|provincedetection=Y|template=3}
  {eduquery id=721|provincedetection=Y|card=Y|priority=2|size=1} {eduquery id=721|provincedetection=Y|card=Y|priority=1|size=1} {eduquery_other1}
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->